Navigate / search

Kui kasutada tööriistu hooajaliselt või korraks siis tasub isegi rentimine ära

Kui midagi laenutada, siis see eeldab seda, et asja pole koguaeg vaja. Pisemate tööriistade päevarent võib olla 5-10 eurot. Koduses majapidamises ehitus- ja remonditöid tegevad inimesed võtavad rendifirmadelt tavaliselt puit- ja parkettpõranda lihvimismasinaid, fööne, millega ustelt ja akendelt vana värvi maha sulatatakse, ja mitmeid teisi pisiriistu, mis igapäevaselt majapidamises rakendust ei leia. Põhjendus on lihtne. Miks on vaja näiteks põrandalihvmimis masinat, kui sellega on vaja vaid üks põrand ära teha ja edaspidi jääks see lihtsalt seisma. Selle võib ju samamoodi rentida ning maksta palju väiksem summa. Ettevõtted kes tegelevad ehitusega rendivad alatihti suuri asju endale mida ise osta oma mõttetu. Populaarsemad asja on soojakud, tõstukid, spetsiifiline tehnika näiteks generaatorid või liivaprits.

Pealinnas võib rentida asju minimaalselt 1 päev. Väiksemates Eesti kohtades kehtib tunnitasu, sest kliendid on hinnatundlikumad ning klientuur on ka tunduvalt väiksem. Sellest tulenevalt tasub seal klientidele rohkem vastu tulla. Asju rentida pole sugugi nii kulukas. Mõned näited rentidest on sellised, et lööktrell on 2€ päev, liivaprits kümme eurot 12h, ketaslõikur kolm eurot 12h, tihti võime leida asju mis maksavad rentides nii vähe, et neid võiks lausa ajaliselt mitu kuud omada, enne kui seadme hind kokku saaks. Alati pikaajalised kliendid saavad parema hinna, nii ongi mõtekas asju rentida pikemaks ajaks mitte tilgutada.

Renditud seadmete tagatis sõltub tavaliselt tööriista maksumusest. Väiksematel tööriistadel on see võrdne tööriista hinnaga, suuremate seadmete puhul oleneb kõik seadmest ja ka selle rentijast. Tagatisrahad jagunevad ka piirkonniti. Väiksemates asulates tunnevad inimesed enamasti üksteist ja nii mõnigi tehing on paremini tagatud isiklike suhete kui rahaga.

Tööriistade sortiment on lai ja parema selguse saamiseks jagatakse tööriistad ja seadmed viide rühma. See aitab kliendil paremini leida just talle vajalikku ja lihtsustab ka rentijal kliendile vajaliku riista leidmist konkreetse töö tegemiseks. Laenutusfirmades on väga lai toodete valik nii elukutselistele kui ka ise ehitajale. Kvaliteetseteks firmadeks võib lugeda Hilti, Bosch, Hitachi. Kauba veoks mõeldud suurte liftide kõrval pakutakse Saxi tõstukeid, korv- ja masttõstukeid.

Pakutakse raamtellinguid välispiiretele, aga ka alumiiniumtellinguid ja pukke sisetöödeks. Tuntumad terastooted pärinevad firmadelt Haki ja Plettac. Alumiiniumtellingud ja -pukid on valmistanud Iirimaa firma Up Right.

Territooriumi ajutiseks piiramiseks on võimalik rentida kergelt teisaldatavaid aedasid.

Head Manto suurkassettvaluvormid on Hünnebeckilt, on rente, kus laenutatakse ka Peri raketisi.Suurvaluvormide kasutamine tähendab erakordset aja ja kulutuste kokkuhoidu. Mida vähem osi ja ühenduskohti, seda ühtlasem pind. Manto on väga tugev. Tegu on ainulaadse betoonraketise süsteemiga, mille vormi jämedus on 14 cm.

Et reisilt võtta maksimum..

Enne reisile asumist kontrolli üle oma lennupiletid ja muud reisidokumendid. Oluline on et, reisidokumendid kehtiksid vähemalt kuu aega kauem kui planeeritud reisi lõpp. Samuti on hea viisade ja muude dolkumentide puhul kasutadada vormistamisel reisibüroo abi. Kogenud reisibüroo aitab vältida olukorda kus viisa on valesti vormistatud või teie reisikuupäevad ei vasta viisa tingimustele.

Alati tuleks ettevaatlik olla, sest seda ei tea kunagi kas langed reisil olles varaste otsa.Seetõttu tuleb riske hajutada. Üldiselt on alati kõigil üks pangakaart, kuid reisi jaoks tegin neid rohkem Raha jagasin erinevate kaartide vahel ja püüan neid üksteisest eemal hoida. Samuti andsin emale pangakaartide koodid ja volituse vajadusel minu eest pangatehinguid teha.

Arvutist saab otsida, millist vaktsiini on vaja selles piirkonnas, kuhu lähen. Viimastel aastatel olen isiklikult palju reisinud ning isegi ei vajanud ühtegi vaksiini.. Üks huvitav lugu meenub sellega. Nimelt olin juba pannud Tartu reisimeditsiini kabinetis aja kollatõve vaktsiini tegemiseks, kui otsustasin uurida, kui palju perearsti juures see vaktsineerimine maksaks. Siis alles tuli välja, et mul on juba kollatõve vaksiin tehtud! Nimelt on A-hepatiit sama mis kollatõbi.

Konsulaadid ning dokumentide koopiad.

Igaks juhuks on mul alati olemas konsulaatide kontaktid, kui midagi juhtuma peaks. Samuti on vajalikude dokumentide koopiad. Olles juba reisil pole mõtet dokumente endaga kaasas kanda, alati võimalusel jätta orginaalid hotelli seifi.

Reisikindlustus.

Kui soovid muretumalt reisile minna siis reisikindlustus peaks pakkuma head meelerahu.. Panin ühe suvalise kuupäeva reisikindlustuse lõpuks ning vajadusel saab seda ka välismaal olles pikendada. Sõbraga koos olles reisil juhtus selline lugu, et tal varastati järgmisel hommikul ära kõik dokumendid ja sülearvuti. Tema reisikindlustusel enne mõtet ei näinud kui asjad juba juhtunud olid. Vot siis.

Välisministeeriumis registreerumine.

Euroopast väljareisil olen end välisministeeriumi veebilehelt registreerinud. Jällegi, kui seal piirkonnas midagi juhtuma peaks, siis osatakse mind vähemalt otsida.

Vaatasin järgi, kas mul viisat vaja on, ja ajasin need asjad korda.

Ma olen näinud viimasel ajal väga palju ehmunud nägusid, segadust aga ka pisaraid. Paljud inimesed minu ümber ei suuda mind mõista ja ei taha, et läheksin. Alles mõni päeva tagasi kirjutas sõbranna ja uuris: “Kas ma kuidagi kaasa ei saaks tulla ? Äkki lähed ikka siis kui mina ka saan tulla”

Küsi soovitusi!

Sain kokku ühe tuttavaga, kes on varem elanud selles riigis, kuhu ma suundun. Palju uut infot tuli temalt. . Minu reisid on tavaliselt olnud sellised, et kohale jõudes lähen turismiinfosse ning ütlen, et mul on näiteks kaks päeva aega ja mis on see, mida kindlasti nägema pean.

Kiusatus on alati näha kõige paremaid kohti enne. Kindlasti on tarvis erinevaid jalanõusid, pükse, seelikuid, pluuse, pesu, kui on plaan minna pikemale reisile. Isiklikud hügeenitarbed tuleb alati kaasa haarata! Viimase hetke pakkumised on küll ahvatlevad reisivõimalused kuid tihti kaasneb just lühikese planeerimisaja tõttu palju sekeldusi reisimisel.